ضد صهیونیسم

اعتراف صهیونیست‌ها به توطئه برای تخریب مسجدالاقصی

با شدت گرفتن بحث و مناقشه دربارة اجرای طرح عقب‌نشینی یک جانبه «اسرائیل» از نوار غزه که آریل شارون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آن‌را مطرح ساخت، تلاش‌های راست‌گرایان افراطی یهود برای مقابله و مخالفت با این طرح، به اوج خود رسید. مخالفت‌ها آنقدر زیاد بود که سازمان‌های امنیتی «تل‌آویو» به ویژه بخش امنیت داخلی این رژیم را مجبور ساخت تا تخریب مسجدالاقصی را امری حتمی و اجتناب‌ناپذیر اعلام کنند.!!!


 


یک روزنامه عبری زبان اخیرا در گزارش خود نوشت که مسجدالاقصی در آستانه نابودی قرار دارد. از سوی دیگر، «نوعم لیفنات» برادر خانم «لیمور لیفنات» وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی اظهارداشت که وی کاملاً مایل به تخریب مسجدالاقصی و تأسیس معبد موهوم به جای آن است. وی تأکید کرد که صهیونیست‌ها سه هزار سال است که در رؤیای تخریب این مسجد به سر می‌برند. از سوی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا از آغاز هفته جاری به اتباع خود هشدار داد که به زیارت مسجدالاقصی نروند. در این میان «کمال خطیب» نایب رئیس جنبش اسلامی فلسطین، «تل‌آویو» را مسئول هرگونه تجاوز به حریم این مسجد دانسته و تأکید کرد که تنها دانستن تصمیمات اتخاذ شده در سازمان‌های رسمی «اسرائیل» این مسئولیت را از گردن آنان ساقط نمی‌کند.
تخریب مسجدالاقصی به‌زمان بستگی دارد
«آلکس فیشمان» از نویسندگان روزنامه «یدیعوت آهارانوت» در گزارش سیاسی خود مخالفت محافظه‌کاران یهودی با طرح خروج «اسرائیل» از غزه و ارتباط آن با افزایش احتمال تخریب به مسجدالاقصی را شرح می‌دهد. این نویسنده به نقل از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی می‌گوید:
تجاوز به بیت‌المقدس مرحله تئوری خود را پشت سر گذاشته است و اکنون مهم آن است که بدانیم این اقدام چه وقت و چگونه عملی خواهد شد. سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی به ویژه «شاباک» که وابسته به احزاب و گروه‌های افراطی و سری یهودیان هستند، اخیراً با نگرانی اظهار داشته‌اند: دیگر تهدیدات لفظی برای تخریب مسجدالاقصی پایان یافته است و این تهدیدات می‌رود که جنبه عملی پیدا کند.
تخریب مسجدالاقصی با وجود هشدارها و تهدیدهای گوناگون هنوز به مرحله اجرا نرسیده است و این تهدیدات توجیهی برای بازداشت افراد باقی‌ نگذاشته است. زمان به سرعت می‌گذرد و هر لحظه که به پایان مرحله جداسازی نزدیک می‌شویم بالا رفتن از دیوار خطر، تند و سریعتر می‌شود. برخی یهودیان به جد درباره پاکسازی معبد و تبدیل جهان اسلام به یک ویرانه و جلوگیری از اجرای طرح عقب‌نشینی یک جانبه از غزه و سازش بر سر زمین‌های اسرائیلی تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند.
از تصمیم تا اجرا راهی نمانده است. آنها وقت زیادی ندارند. طرح جداسازی، تصمیمی بسیار حساس برای دستگاه‌های امنیتی است. به زودی از سوی گروه‌های توطئه‌گر تصمیمی برای حمله اتخاذ خواهد شد. این آخرین فرصت تغییر وضعیت برای آنها است. شمارش معکوس برای دستگاه‌های خنثی‌کننده آغاز شده است. بمب ساعتی در آستانه انفجار قرار دارد.
عملیات در بیت‌المقدس حتماً جالب خواهد بود، این عملیات همه معادلات را اساساً تغییر می‌دهد.
این گزارش همچنین می‌افزاید:
تهدید دیگری که سازمان‌های امنیتی با آن روبرو هستند عملیاتی مشابه عملیات باروخ گلدشتاین یعنی تخریب یک پایگاه اسلامی به واسطه بمب یا عملیات انتحاری یک یهودی است. این‌گونه عملیات احتمالاً وضعیت را تغییر خواهد داد. با این وجود سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی دو هدف اصلی را دنبال می‌کنند: 1. ایجاد معبد موهوم؛2. حفظ قدرت شارون.
فیشمان در ادامه گزارش خود اظهار داشت:
برای درک بهتر آنچه گفته می‌شود باید به بیانیه خاخام «یهودا کرویزر» رئیس مکتب فکری یهود که در ماه مه 2003 منتشر شد خوب دقت کنیم. وی می‌گوید: «بدون کمترین شک و تردید دولت حقیقی یهود وابسته به جنبش «کاخ» به اذن خداوند ریشه‌های شرارت را نابود کرده و غربا و مساجد را از معبد سلیمان بیرون خواهد کرد». فرماندهان شاباک بر این باورند که چنین اظهاراتی بسیار خطرناک است. یکی از این فرماندهان می‌گوید: «هرچند که خاخام‌ها و گروه‌های افراطی یهود دارای یک فرماندهی عملیاتی مانند سازمان سری یهود در دهه هشتاد میلادی نیستند، اما میان آنان ائتلاف و همبستگی موقت، نامعلوم و غیرقانونی وجود دارد. موضع آنان در برابر فلسطینیان این است که آنان زمین‌هایشان را به یغما برده‌اند.»
دستگاه‌های امنیتی تل‌آویو معتقدند که تهدید از ناحیه اجرای برنامه‌ها و عملیات سازمان‌های مخفی سرمی‌زند و آنان با کار خود تمامی ارتش این رژیم و فلسطینیان و حتی جهانیان را به خود مشغول کرده‌اند. در این میان تخریب مسجدالاقصی واکنش‌های شدیدتری را در پی خواهد داشت. دستگاه‌های امنیتی نیز فعالیت‌های «گروه جوانان کوهستان» را که از گروه‌های بسیار مشکل‌ساز بوده و در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت کرده و به عامل اصلی تهدید تبدیل شده است، انکار نمی‌کنند. اعضای این گروه تقریباً هزار نفر است و در مناطق دور افتاده کرانه باختری زندگی می‌کنند. آنها تمامی طرح‌های ضد فلسطینی را از آن منطقه به اجرا می‌رسانند.»
آلیکس فیشمان در این گزارش سیاسی خود می‌نویسد:
«مشهورترین عملیات تروریستی این مجموعه توسط یک تیم سری موسوم به «بات عاین» در آوریل 2002 انجام گرفت. در این عملیات یک خودروی بمب‌گزاری شده در نزدیکی یک مدرسه فلسطینی در محله «طور» در بیت‌المقدس منفجر شد. تیم سری مذکور در یک اقدام خونین به سوی مردم از جمله بسیاری از کودکان تیراندازی کردن آنان در حمله خود هیچ چراغ قرمزی را لحاظ نمی‌کردند. تنها هدف آنان تغییر وضعیت سیاسی موجود بود.»
وی در ادامه افزوده است:
گروه «جوانان کوهستان» و خاخام‌های یهودی که در دو طرف «کمربند سبز» سکنی گزیده‌اند عامل تهدید اصلی وقوع عملیات تروریستی یهود هستند. با این وجود بیشتر اعضای این سازمان‌های تروریستی تاکنون به بازداشتگاه تروریستی یهود در «یهودا» و «سامره» که متهم به عضو شدن در سازمان تروریستی مشهور «شاحر زلیغر» شده است، نرفته‌اند. تعداد کمی از آنان محکوم شدند و دو تن به نام‌های «ایتسیک باس» و «ماتی شافو» در سال 2003 به همراه هشت بسته انفجاری دستگیر شدند. سازمان‌های امنیتی تنها به این اکتفا کردند که این دو نفر از اعضای «کوه یخی» بوده‌اند.
تخریب الاقصی یک دستور توراتی است
یکی از دلایل آشکار افزایش خطر تخریب مسجدالاقصی و نیز ارتباط آن با مسأله عقب‌نشینی یک جانبه از نوار غزه افزایش اظهارات علنی اعضای سازمان‌های شهرک‌نشینان یهودی است. سازمان‌هایی که اگرچه بسیار افراطی هستند، اما هرگز از ابراز مواضع یا اهداف شوم خود یعنی تخریب مسجدالاقصی و احداث معبد کذایی سوم ابایی ندارد. در این میان ارتباط مستقیم و قوی میان فعالان یهودی در دو مسأله کاملاً مشهود است:
1. مخالفت با عقب‌نشینی از غزه؛
2. تجاوز به حریم مسجدالاقصی.
«نوعم لیفنات» برادر «لیمور لیفنات» از محافظه‌کاران تندروی یهودی است که با طرح عقب‌نشینی شارون مخالفت کرد. «یوفان قرنی» از روزنامه‌نگاران صهیونیستی درباره وی می‌گوید:
نوعم لیفنات رؤیای تخریب بیت‌المقدس را در سرمی‌پروراند.
قرنی در مصاحبه‌ای طولانی با لیفنات به شرح موضع او در برابر مسجدالاقصی پرداخته و از قول وی نقل می‌کند که:
لیفنات تخریب این مسجد مقدس و ساخت معبد موهوم را امری واجب می‌داند. نوعم لیفنات می‌گوید: چه خوب بود اگر شرایط برای تخریب «قبه الصخره» مسجد الاقصی فراهم می‌شد، اما نه از ناحیه فنی و نه سیاسی آمادگی چنین کاری را نداریم. وی در ادامه سخنان خود می‌افزاید: اگر روزی در ملت یهود یک تحول فکری رخ دهد، آنان به سرعت به سوی قبه الصخره رفته و آن را در آسمان منفجر خواهند کرد.
قرنی همچنین به نقل از لیفنات خاطرنشان ساخت که وی مدعی شد که در هیچ سازمان سری که برای تخریب مسجد الاقصی تلاش می‌کنید عضو نشده است. از منظر لیفنات تخریب این مسجد اساساٌ هیچ مانعی ندارد. وی در این‌باره می‌گوید:
تخریب مسجدالاقصی در وضعیت سیاسی کنونی عملی نخواهد شد. اگر پرسیده شود که آیا «قبه الصخره» باید آنجا قرار بگیرد؟ پاسخ می‌دهم هرگز، بلکه معبد کذایی باید در آن مکان قرار بگیرید؛ زیرا این مسأله آرمان و آرزوی ملت یهود و دستور تورات است. یهودیان از سه هزار سال پیش در اندیشه بازسازی معبد سلیمان به سرمی‌بردند.
لیفنات همچنین اظهار داشت:
در آن مکان معبدی وجود داشت و اینک در همان مکان معبد سوم نیز قرار خواهد گرفت و بدون شک «قبه‌الصخره» نابود شدنی است و نباید در آنجا قرار بگیرد.
این شخصیت تروریستی در پایان سخنان خود چنین می‌گوید:
مسلم است که روزی فرا می‌رسد که ملت یهود از خواب خود بیدار شده و خواهند گفت که چرا مسجدالاقصی در این مکان ساخته شده است. ای یهودیان! برخیزید و معبد سلیمان را بسازید در این لحظه است که تمامی بولدوزرها برای تخریب این مسجد به حرکت درمی‌آیند. اگر بولدوزرها نتوانند این کار را انجام دهند تجهیزات پیشرفته جنگی این کار را خواهد کرد.
گویا مقصود این تروریست از تجهیزات پیشرفته جنگی همان حمله هوایی، موشکی و یا تخریب به وسیله بمب‌ها است.

مسجدالاقصی در خطر است
در این راستا کمال خطیب در تشریح این گزارش اعلام کرد که بدیهی است که اظهارات مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی و گزارش‌های مطبوعات مبنی بر احتمال وقوع تجاوز و بی‌حرمتی به مسجد‌الاقصی همگی نشانگر این هستند که فاجعه‌ای در راه بوده و این جنایت به زودی به واقعیت خواهد پیوست.
خطیب در ادامه افزود:
ما مسلمانان از این اظهارات شگفت‌زده نیستیم، چرا که در گذشته پیوسته نسبت به وقوع این حادثه هشدار داده‌ایم و اینک باید پرسیده شود آیا مسجدالاقصی تخریب خواهد شد یا خیر؟ باید گفت که آری این امر حتمی و غیرقابل تردید است. باید پرسید که این امر چه وقت به وقوع می‌پیوندد؟ اظهارات و تهدیدات مقامات صهیونیستی مسئولیت را از گردن آنان ساقط نمی‌کند و هر سازمان یا نهادی که به نحوی در این مورد سخن گفته، اما برای جلوگیری از تجاوز به مسجدالاقصی اقدامی نکرده‌اند در واقع خود شریک جرم محسوب می‌شوند.
از سوی دیگر، «شیخ خطیب» در خصوص اظهارات نوعم لیفنات گفت:
گوینده این مطالب خواه برادر لیمور لیفنات باشد یا تساحی هنگبی یا آفی دیختر همگی بیانگر این واقعیت است که ساخت معبد کذایی در دستور کار یهودیان قرار دارد؛ بنابراین باید خود را در برابر چنین چالشی بس خطرناک آماده کنیم. سال 2005 سالی است که در اندیشه مذهبی و عقیدتی یهود مفاهیم ویژه‌ای دارد.

 

+نوشته شده در ۱۳۸۸/٩/۳ساعت٦:٠٦ ‎ب.ظتوسط محمد مهدی جوکار | نظرات ()